ÇimPratik Logo

ÇimPratik Hazır ve Rulo Çim, Peyzaj Sanayi Limited Şirketi

Adres Bilgileri
Barbaros Mh. 320 Sk. No: 9/1
Menderes - İzmir TÜRKİYE
Sosyal Medya

Suni Çim

Suni Çim hammaddesi petrol olan ve çime alternatif olarak düşünülmüş bir halı çeşitidir. Landscape (çim halı) doğal çim görünümü sayesinde, doğal çimin yetiştirilemediği veya bakımının zor olduğu alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Doğal çim görünümlü suni çim olarak Landscape ürünlerini; otel bahçesi, havuz kenarı, oyun parkı, açık hava düğün işletmeleri gibi alanlarda olduğu kadar, çim yetiştirmenin maliyetli olduğu teras ve kış bahçelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çim halı ürünlerimiz, bakım maliyeti açısından oldukça avantajlıdır. Temizliği oldukça kolay olan landscape çimi, belirli periyotlarda temizleyerek uzun süreli kullanım için hazır hale getirebilirsiniz. Seçeceğiniz landscape ürününün, o alana uygun olması size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ürünlerimiz kansorejen madde içermediği gibi ürünün hav yüksekliğine ve farklı ip özelliklerine bağlı olarak UV dayanıklılığı 5-10 yıla kadar çıkmaktadır. Aynı zamanda yanmaz özelliğe de sahiptir. Bakımı kolay ve neredeyse hiç bir bakım maliyeti olmayan landscape çimi, belirli periyotlarda temizleyerek uzun süreli kullanım için hazır hale getirebilirsiniz. Seçeceğiniz landscape ürününün, o alana uygun olması size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu alanda son derece hassas olan firmamız istendiğinde yukarda saydığımız özelliklerin sartifikaları sizin istediğiniz şekilde ulaştıracaktır.

Yapay çim günümüzde doğa dostu yapısı ile pek çok farklı alanda kullanılmaktadır.

Neden Sentetik (Suni) Çim Kullanmalısınız?

1
Hava Koşullarına Uygundur

Günümüzde küresel ısınma ile birlikte dünyanın bir çok bölgesi ekstrem hava koşulları görülmektedir. Aşırı yağış, kuraklık, soğuk ve sıcak ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde sıkça gündeme gelmektedir. Bu sebeplerden dolayı doğal çim sahaların bakımı çok zorlaşmıştır ve çoğu zaman spor yapmaya elverişli düzeyde olamamaktadır. Öte yandan sentetik çim – suni çim tüm hava ve coğrafi koşullarda ideal performans sergiler.

2
Maliyet Çok Hesaplıdır

Sentetik çim sahalar yapılması için gerekli ilk yatırım maliyeti doğal çime göre daha yüksek olmasına rağmen sentetik çim halıların çok uzun yıllar değiştirmeye gerek kalmadan kullanılabilinmesi, doğal çim halılara göre nerdeyse hiç bir bakım maliyetinin olmaması ve uzun vadede doğal çime yapılacak harcamalar da da göz önünde bulundurulursa sentetik çim- suni çim halının toplam maliyeti doğal çime göre daha düşük olmaktadır. Doğal çimle kaplı sahalarda günlük oynama süresinde kısıtlamalar olması bu limitlerin sentetik yüzeyli çim halı sahalarda olmaması nedeni ile de sentetik çim sağlayacağı gelir potansiyeli açısından doğal çime göre daha avantajlıdır.

3
Uzun Ömürlüdür

Yeni nesil sentetik çimler uzun yıllar süren kullanım ömrüne sahiptir. Bu süre doğal çime göre oldukça fazladır. Bu durum özellikle halı saha yatırımcıları için büyük avantaj teşkil etmektedir. Bir kere yaptıkları yatırımdan sonra yıllar boyunca bir daha yatırım yapmayacak olmaları toplam karlılıklarını doğal çime kıyasla ciddi oranda arttırmaktadır.

Suni (Yapay) Çim Nerelerde Kullanılır?

 • Futbol Stadyumlarında
 • Açık ve Kapalı Halı Sahalarında
 • Kapalı Futbol Sahalarında
 • FIFA Standartında Futbol Stadyumlarında
 • Tenis Kortlarında
 • Çok Amaçlı Saha Yapımlarında
 • Golf Sahalarında
 • Beyzbol Sahalarında
 • Ragby Sahalarında
 • Bahçe Peyzajında
 • Çatı Peyzajında
 • Balkon – Teras Peyzajında

Landscape Yapay Çim Fiyatları ve Modelleri

Landscape doğal çim görünümü sayesinde, doğal çimin yetiştirilemediği veya bakımının zor olduğu alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Doğal çim görünümlü suni çim olarak Lanscape ürünlerini; otel bahçesi, havuz kenarı, oyun parkı gibi alanlarda kullanabilirsiniz. Lanscape ürünler, bakım maliyeti açısından oldukça avantajlıdır. Temizliği oldukça kolay olan landscape çimi, belirli periyotlarda temizleyerek uzun süreli kullanım için hazır hale getirebilirsiniz. Seçeceğiniz landscape ürününün, o alana uygun olması size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Kaliteli suni çimlerimiz ve profesyonel kadromuzla 7/24 tüm Türkiye'de hizmetinizdeyiz.

HEMEN ARA! +90 532 132 3546