Hazır Çim

Çim Alanlar her mevsim yeşil olmaları, toprağı örterek kendine özgü canlılık sağlamaları, hem görsel hem de işlevsel olarak geniş kullanım imkanı sunmaları nedeniyle küçük ev bahçelerinden, çok geniş alanlara kadar tüm peyzaj uygulamalarında kullanılırlar. Peyzaj uygulamalarında; peyzajın %90'ı çimdir ve peyzajı çim gösterir.

Uygun ekim şartlarında ekilerek uygun bakım metodları ile yetiştirilen uygun makinalarla rulo haline getirilerek taşınabilen çime hazır çim denilmektedir.

Hazır çim ÇimPratik tesislerinde, satışından en az sekiz on ay önce, toprak analizi raporu doğrultusunda, organik madde, gübre ve çim bitkisi için gerekli minarellerin ilavesiyle hazırlanan tohum yataklarına; yetişme muhiti isteklerine uygun tohumların ekimi neticesinde gerekli organik ve inorganik besin elementlerinin takviyesi ile yetiştirilen, uygun kök yoğunluğuna ulaştıktan sonra hasat edilerek rulo yada plaka haline getirilmesine hazır çim denir.

Yaygın olarak çim alanları oluşturmanın iki usulü vardır. Bunlardan birincisi tohumdan ekme suretiyle ikincisi de birçok avantaj ve yüksek kalitesi dikkate alındığında, en kolayı ve ekonomik olanı hazır çim kalıplarıyla kaplamadır. Serme çimin birçok avantaj ve üstünlüğü vardır ve bu nedenle tüm dünyada giderek yaygınlaşmaktadır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

90 532 132 3546